EDİTÖR’den

o_scandal_of_vwVolkswagen için bir emisyon kavgasıdır gidiyor. İtiraflar var, önceki emisyon anonslarından sonra satışlarda inanılmaz artışlar var, hem avrupa tarafında hem de dünyadaki pek çok otomotiv pazarı bölgesinde ortalık karışık ve firmaların hisseleri dibe doğru gitmekte iken CEO’lar değişiyor ve yakın bir gelecekte tekrar reklam kampanyaları ile felaketi unutturacak yada yeni konulara müşterilerini yönlendirecekler.

Aslında bu furyadan dünyanın daha fazla etkilenmemesi için elektrik altyapısını geliştirecek yönelmeleri başlatsalar elektrikli araçların daha yoğun kullanılacağı günlere doğru teknolojiler yol alacaklardır. Alternatif enerji kaynakları ile özellikle motorlarda manyetik enerji benzeri yeni teknolojilerin kullanılması belki de gelecek nesillere işe başlayacakları en uygun zemini kuracaktır.

ilk üretilen araçların elektrikli olduğunu düşünecek olur isek kaybedilen yılları telafi edecek yazılım ve donanım altyapısının yönlendirilmesi araştırma çalışmalarına hız verecektir. Dünyanın ulaşım ve taşımadaki enerji ihtiyacının fosil yakıtlardan ziyade yeni enerjilerin devreye alınması ile karşılanacağı aşikardır.

Otomopil